Październik 24, 2014, 10:30:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: REGULAMIN FORUM

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bazylika św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy  (Przeczytany 20566 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mysikróliczek
Chuck Norris

« : Czerwiec 17, 2009, 16:12:58 »

Ponieważ wiemy wszyscy jak bardzo duże jest zainteresowanie ślubami właśnie w naszej Bazylice bydgoskiej postanowiłam, że otworzę nowy wątek w którym będziemy się dzielić informacjami.

Dzisiaj byłam zarezerwować termin i co się dowiedziałam:
- rezerwacja terminu 100zł zaliczki
- w styczniu 2010 należy zadzwonić i potwierdzić termin
- dekoracja kosztuje 100zł
- z organistą osobno należy się umówić
- kursy przedmałżeńskie ruszają tuż po wakacjach od września 2009 (weekendowe)
- pierwsze spotkanie odbywa się na 3 miesiące przed ślubem

Apeluję do wszystkich, którzy brali ślub w Bazylice o dzielenie się doświadczeniami. Na co zwrócić uwagę i tak dalej Smiley Ile dawaliście "co łaska" Smiley

I do wszystkich którzy biorą ślub w Bazylice, będzie łatwiej o kontakt np. jeśli chodzi o dekorację w Bazylice (podział kosztów ewentualny, chociaż słyszałam, że bardzo duże problemy są by wynająć swoją firmę do dekoracji, to prawda?).

To tyle na początek.
Nowy
martafly
nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 18, 2009, 19:40:36 »

Rzeczywiście szanse na wynajęcie firmy dekoratorskiej w Bazylice są znikome, aczkolwiek nie jest to niemożliwe czego dowodem niech będzie poniższe zdjęcie z dekoracji w maju 2009r. Smiley

Nowy
Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 18, 2009, 23:02:46 »

Taki istnie czerwony dywan mi się zawsze marzył Smiley

Może więcej szczegółów? Co gdzie i jak? A przede wszystkim jakim cudem Grin
Nowy
Nemezis
maniak

Data ślubu: 3 lipca 2010

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 21, 2009, 19:55:09 »

Zastanawia mnie, dlaczego ten kościół cieszy się tak wielką popularnością Wink Ja też chcę brać ślub w Bazylice, ale wyłącznie ze względów praktycznych - po prostu będzie najbliżej Wink Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze zarezerwować termin.  Dam znać, jeśli dowiem się czegoś więcej.
Nowy

Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 21, 2009, 21:37:18 »

A ja ze względów rodzinnych. I moi rodzice i rodzice mojego Łukasza brali ślub właśnie w Bazylice  Smiley

A poza tym co się dziwić, jest piękna  Wink
Nowy
Nemezis
maniak

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 22, 2009, 00:05:30 »

Piękna, owszem, ale trochę za duża. . .  Obawiam się, że jak w dniu ślubu usiądzie w środku 80-ciu gości, to kościół będzie sprawiał wrażenie pustego Wink
Nowy

Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 22, 2009, 00:24:22 »

Mam nadzieję, że zaproszeni i zawiadomieni mnie nie zawiodą i przybędą licznie  Grin Grin
Nowy
carollaa
Chuck Norris

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 22, 2009, 06:35:57 »

Mnie nie przekonuje Bazylika z jednego względu technicznego - fatalne nagłośnienie, tzn niesie się dźwięk masakrycznie, a ja nie wyobrażam sobie zapraszania takiej ilości luda, żeby zapełnić kościół, by nie było takiego pogłosu :/ A poza tym, nie lubię takiego hurtu na ślubach, że masz określone 55 min na cereminię, a już za Tobą stoją następni i tak 5 par dziennie. Jakoś te kilka ślubów, na których tam byłam mnie zniechęciły...
Nowy

pzak
użytkownik
**

Data ślubu: 28.08.2010r

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 22, 2009, 07:19:05 »

Piękna, bo piękna, ale gorszej akustyki w kościołach w Bydgoszczy nie słyszałem :/
Nowy
Nemezis
maniak

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 23, 2009, 11:20:32 »

Podobno niedawno zatrudnili tam akustyków, żeby trochę poprawili nagłośnienie i już jest lepiej. Bardziej martwię się o organistę, bo słyszałam o nim, że nadaje się raczej do śpiewania pieśni żałobnych niż weselnych Wink Dlatego chcemy załatwić jakiś "własny" wokal Smiley

Wracając do tematu rezerwowania terminów - wczoraj mój narzeczony był w Bazylice, żeby się trochę zorientować, jak tam wyglądają śluby i dowiedział się, że na 3 lipca 2010 są już zapisane 2 pary!!! Na godz. 15 i na 17. Oczywiście od razu nas zapisał (na 16), ale generalnie jesteśmy w szoku... Myśleliśmy, że mamy jeszcze mnóstwo czasu, że w kościele wystarczy się zapisać pół roku przed ślubem... Roll Eyes Teraz zaczynam się poważnie zastanawiać, czy fryzjera i kosmetyczkę też powinnam zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem Cool
Nowy

Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 23, 2009, 17:30:01 »

Ja chciałam początkowo na 26.06.2010 i nie było ANI JEDNEJ godziny  Wink
Nowy
syla:)
forumowicz

Data ślubu: 4.09.2010

« Odpowiedz #11 : Lipiec 26, 2009, 17:45:30 »

A orientujecie się czy można "wybrać"sobie księdza?
Nowy
centka
nowicjusz
*

Data ślubu: 12 wrzesien 2009

« Odpowiedz #12 : Lipiec 26, 2009, 18:26:45 »

oczywiscie ze mozna.po prostu zapytaj sie w kancelarii kiedy twoj upatrzony ksiadz ma godziny przyjmowania wiernych i idz do niego.powinien zapisac w ksiedze ze w tym dniu i o takiej porze odprawia msze i tyle.
my tak zrobilismy.
Nowy
forumowicz

« Odpowiedz #13 : Lipiec 26, 2009, 18:49:24 »

Ooo dzięki wielkie za informację Smiley
Widzę, że już niebawem ślubujesz, możesz mi powiedzieć czy w Bazylice aż tak nieciekawie wygląda kwestia dekoracji?
Nowy
Daruda
Chuck Norris

Data ślubu: 20.06.2009

« Odpowiedz #14 : Lipiec 26, 2009, 19:34:42 »

ja tez myślałam,że dekoracja jest mało fajna,ale przekonałam się ,że była śliczna;-)troche mnie zmartwił fakt,że była zielona,ale i tak była śliczna.Prawdopodobnie wielu parom nie pasuje kolorystyka do calości-ja miałam całość w bordo,ale to naprawdę było mało ważne.Wszystkim się podobało i zwrócili uwagę na jej wykonanie,były kwiaty,szarfy,świece....cudownie,ogólne wrażenie jakie zrobiła na mnie cała Bazylika było zaskoczeniem,bo było świetnie;-) Organista spoczko(nie ma możliwości,aby był inny) ,mieliśmy też sopranistkę i skrzypka (z polecenia organisty),którzy dali takiego czadu,że gościom dech zaparło!!!!!cały rok walczyłam o indywidualną dekorację,oraz sopranistkę i skrzypka spoza Bazyliki i cieszę, się,że proboszcz ma swoje zasady i że mi na to nie pozwolił;-))))mogłam się zawwieźć na swoich wyborach,a tak byłam miło zaskoczona;-))))acha noi ksiądz- Pająk ekstra!!!!Zapraszam do mojej relacyjki-tam jest kilka fotek z Kościoła,coś tam idzie dostrzec,bo ogólnie Kościól bardzo ciemny i amatorskie fotki wychodzą raczej słabe. Ogólna ocena ok!!!
Nowy

Daruda
Chuck Norris

« Odpowiedz #15 : Lipiec 30, 2009, 21:49:29 »

fotki przystrojenia Bazyliki;-)

Nowy

Daruda
Chuck Norris

« Odpowiedz #16 : Lipiec 30, 2009, 22:14:33 »

Nowy

Daruda
Chuck Norris

« Odpowiedz #17 : Lipiec 30, 2009, 22:29:34 »

różyczki na materiale,to był Nasz pomysł i położyły je dziewczyny przed Nasza mszą;-)

Nowy

Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #18 : Lipiec 31, 2009, 08:17:35 »

Dzięki za fotki Daruda  Smiley
Nowy
forumowicz

« Odpowiedz #19 : Lipiec 31, 2009, 15:13:24 »

Wielkie dzięki Daruda Smiley
Nowy
karusia_85
użytkownik
**

Data ślubu: 17.07.2010

« Odpowiedz #20 : Lipiec 31, 2009, 18:53:52 »

Daruda ....nam też się podoba ta kolorystyka alejek:)SmileySmiley:)zdjęcia są rewelacyjne
Nowy

ulanowski
użytkownik
**

« Odpowiedz #21 : Sierpień 02, 2009, 23:34:45 »

Każdej Parze polecam ten Kościół. Jest w nim dobre światło, sporo miejsca dla foto i generalnie dobrze się tam foci.

Piotr Ulanowski
Nowy
Daruda
Chuck Norris

« Odpowiedz #22 : Sierpień 03, 2009, 11:58:43 »

o tak dla fotografa to pewnie i tak,jednakże zdjęcia amatora z aparatów cyfrowych średniej klasy niestety nie wychodzą.....mi się wydaje,że wcale nie jest tam tak jasno....
Nowy

ulanowski
użytkownik
**

« Odpowiedz #23 : Sierpień 03, 2009, 21:29:55 »

W poprzednim poście zamieściłem zdjęcia z Bazyliki, ale z niezrozumiałych powodów nie wyświetlają się na stronie. Wrzucam jeszcze raz.
Daruda- oczywiście sa w Bydgo jaśniejsze kościoły, jak choćby Św. Trójcy. Ale żaden profi foto nie ma co narzekać w Bazylice, bo foci się tam naprawdę ok.

regulamin określa wielkość fot

Nowy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2009, 21:33:38 wysłane przez liliann » Zapisane
Drzewko
użytkownik
**

Data ślubu: 12 sierpnia dawno temu Smile

Zatrzymać chwilę!

« Odpowiedz #24 : Sierpień 04, 2009, 07:41:31 »

Tak.... Bazylika potrafi wprowadzic w bajkowy klimat, mam kilka zdjęć z tego kościoła, ale cos mi wstawianie nie wychodzi dziś  Smiley
Chętnym prześle linki do fotek, ustrojenie też widać.
Nowy
Mysikróliczek
Chuck Norris

« Odpowiedz #25 : Sierpień 04, 2009, 11:53:06 »

Piękne te zdjęcia! 

Grin Grin Grin
Nowy
Nemezis
maniak

« Odpowiedz #26 : Październik 10, 2009, 22:27:08 »

Wreszcie wybrałam się z narzeczonym w sobotę do Bazyliki - chcieliśmy zobaczyć jak przebiegają tam ceremonie ślubne Smiley Oto moje spostrzeżenia:

1. Dekoracje podobne do tych na powyższych zdjęciach, ale było też trochę wiązanek z żywych kwiatów. Sporo świec, ogólnie bardzo ładnie.

2. Oprawa muzyczna przyzwoita, choć nie zachwycająca. Większość pieśni wykonana przez organistę, dwie czy trzy przez sopranistkę i skrzypka (nie wiem niestety czy ci muzycy byli "z zewnątrz" czy "tamtejsi" Wink).

3. Mszę prowadził proboszcz. Kazanie znośne, choć trochę zirytowało mnie, że chyba z osiem razy życzył młodej parze licznego potomstwa Tongue

4. Pod koniec ksiądz powiedział, że życzenia można składać zarówno przed kościołem, jak i w ogrodzie znajdującym się tuż za Bazyliką. Z ciekawości przeszliśmy się tam po mszy - całkiem ładny ogród, jest chyba przyjemniejszym miejscem (a na pewno bardziej ustronnym) niż ruchliwa ulica z Focusem na przeciwko Tongue Młoda para zdecydowała się jednak na życzenia przed głównym wejściem. Niestety, w trakcie ich składania, przy schodach kręciło się paru żuli (niektórzy wręcz bezczelnie siedzieli na schodach Undecided) Pewnie liczyli, że młodzi nie zbiorą wszystkich drobniaków, którymi zostali obrzuceni Tongue
Nowy

carollaa
Chuck Norris

« Odpowiedz #27 : Październik 11, 2009, 07:53:41 »

Z tymi żulami, to prawie w każdym kościele jest kłopot :/
Nowy

Daruda
Chuck Norris

« Odpowiedz #28 : Październik 11, 2009, 17:12:10 »

nemezis jeśli chodzi o oprawę muzyczną mszy to skrzypek i sopranistka byli prawdopodobnie z Bazyliki tzn byli to muzycy z ekipy organisty,słabe szanse są bowiem na wprowadzenie kogoś z zewnątrz,przerabiałam ten motyw z proboszczem 1000 razy;-) jeśli chodzi o to,że grali 2 czy 3 utwory to raczej normalne,więcej bowiem na mszy się nie zmieści;-))) Ja miałam kontakt z innymi muzykami i tez powiedzieli,że na bank trzy/cztery utwory i to wszystko co mogą zaśpiewać i zagrać.......Moim zdaniem ekipa z Bazyliki gra świetnie,chociaż byłam skupiona na tym jak bardzo mi się chciało pić coś niecoś tam skupiałam na nich uwagę,ale goście byli zachwyceni,aż im ciary przechodziły i łzy pojawiały się w oczach;-)
bardzo też wiele zależy od tego kto prowadzi mszę u mnie prowadził ks Pająk i był boski...tak ciepło mówił,jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej mszy......
jeśli chodzi o to miejsce z tyłu gdzie można składać życzenia,my nie mieliśmy o tym pojęcia,nikt nam o tym nie wspomniał a sąsiedztwo fokusa.....no ba....mi tam to w ogóle nie przeszkadzało, niewiele jest fotek na których w ogóle widać ten obiekt;-) zresztą można skałdanie życzeń tak zorganizować,żeby stać przy schodach...... a żule......oni są wszędzie Wink))))
Nowy

Nemezis
maniak

« Odpowiedz #29 : Październik 17, 2009, 20:48:25 »

Daruda, mam do Ciebie pytanie - ile czasu przed ślubem zadeklarowałaś, że chcesz mieć na ślubie sopranistkę i skrzypka? I ile ta przyjemność kosztowała? Wink Chodzi mi o to ile płaci się w Bazylice za całą oprawę muzyczną, tzn. organista + sopranistka + skrzypek Smiley
Nowy

Strony: [1] 2 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Sitemap Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Nasza strona używa ciasteczek w celu umożliwienia poprawnego funkcjonowania. Kliknij tutaj po więcej informacji. Zamknij [X]