Październik 20, 2014, 10:40:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: REGULAMIN FORUM

Strona główna   Pomoc Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy ktos posiada wiedze na temt slubu z obcokrajowcem?  (Przeczytany 2779 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Katecoll
nowicjusz
*

« : Kwiecień 03, 2007, 20:46:50 »

W ktorym kosciolach w Krakowie mozna wziasc slub w jezyku polskim i angielskim? I czy moja  druga polowe tez obowiazuja nauki przedmalzenskie? Z gory dziekuje za informacje.
Nowy
rybkawiedenka
Gość
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 04, 2007, 07:20:07 »

Taki ślub możesz wziąć w każdym kościele! Musisz tylko dowiedieć sięgdzie jest ksiądz który poporwadzi msze po angielsku lub przyprowadzić ze sobą tłumacza przysięgłego. Reszta formalności zależy od wyznania wybranka! Szczegóły na 100% opisze ksiądz.
Nowy
karolajna
nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 05, 2007, 00:33:00 »

Moja siostra brala slub z Francuzem i obylo sie bez tlumacza a msza byla po polsku :)jakos sie dogadali z ksiedzem. Juz nie pamietam czy szwagier sie nauczyl czytac tekst przysiegi po polsku, czy czytal po francusku, w kazdym razie nie powtarzali po ksiedzu tylko czytali odpowiednie fragmenty.
Co do nauk to juz nie pamietam czy zalatwiali. Ale chyba robili jakies we Francji.
Nowy

Gość pozdrawiam gorąco Smiley
Katecoll
nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 05, 2007, 20:38:09 »

Dzieki za odpowiedz. ale musze przyznac ze troche mnie to dziwi...Czy oni brali slub cywilny wczesniej we Fracji a w Polsce tylko koscielny?
Nowy
Zabcia
forumowicz

« Odpowiedz #4 : Kwiecień 06, 2007, 09:43:09 »

Ja bralam slub ze Szwajcarem w Polsce, tylko koscielny, bo cywilny byl cztery lata wczesniej w Szwajcarii. Ksiadz nie mowil po niemiecku tylko troszke rozumial, tak wiec msza byla po polsku, czytania po polsku i niemiecku, modlitwa wiernych tez w dwoch jezykach a my przysiege skladalismy po angielsku, poniewaz w tym jezyku rozmawiamy ze soba. Ksiadz nie mial z tym zadnego problemu, jedyne to ze mowilismy sami a nie powtarzalismy po ksiedzu. Wszystkie inne dokumenty potrzebne do slubu zalatwilismy w Szwajcarii, w Polsce pokazalismy tylko dokumenty ze Szwajcarii i mielismy (w sumie to tylko ja) krotka rozmowe z ksiedzem

Pozdrawiam
Nowy

karolajna
nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 11, 2007, 11:16:20 »

Katecoll, tak, brali wczesniej cywilny we Francji, a tutaj koscielny.
Nowy

Gość pozdrawiam gorąco Smiley
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Sitemap Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Nasza strona używa ciasteczek w celu umożliwienia poprawnego funkcjonowania. Kliknij tutaj po więcej informacji. Zamknij [X]